Ana Sayfa
Depo

2015 ÖSYM İLE YERLEŞEN ÖĞRENCİ KAYITLARI

2015 ÖĞRENCİ KAYIT BİLGİLENDİRME KLAVUZU

  • 2015 ÖSYS sonuçlarına göre Üniversitemiz programlarına yerleşen öğrenciler kayıtlarını aşağıda belirtilen şartlar çerçevesinde e-Devlet üzerinden veya Üniversitemize gelerek kayıtları alınacaktır.
  • Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik ve Ebelik Bölümleri ile Sağlık Hizmetleri MYO İlk ve Acil Yardım programına yerleşen adaylar e-Devlet kapısı üzerinden kayıt yaptıramayacaklardır. Bu öğrencilerin kayıtları şahsen alınacaktır
  • İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıflarında eğitim görmek isteyen adaylar için Yabancı Diller Bölüm Başkanlığının ilgili duyurusu için tıklayınız. İkinci öğretim öğrencileri yabancı diller hazırlık sınıfına kayıt olabilmek için ikinci öğretim ücreti ve hazırlık ücretini ödemek zorundadır.
  • İkinci Öğretim programlarına ve Adapazarı MYO programlarına kayıt yaptıracak öğrencilerimiz "kayıt aşamasında" Katkı payı/Öğrenim ücretini yatırmayacaklardır. Bu öğrencilerimiz, 01 EYLÜL - 09 EYLÜL 2015 tarihlerinde Katkı Payı/Öğrenim Ücretlerini  yatırmak zorundadırlar, aksi takdirde ders seçimi yapamayacaklardır
  • Kayıt yaptıran tüm öğrenciler Akademik Takvimde belirtilen tarihlerde ders seçimi yapacaktır.
  • Burs, kredi ve yurt başvuruları Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılmaktadır. http://kyk.gsb.gov.tr internet adresini ziyaret edebilirsiniz.
  • Üniversitemiz yurtları hakkında detaylı bilgi edinmek için http://www.yurtlar.sakarya.edu.tr/tr sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
  • 2015 ÖSYS sonucuna göre bir yükseköğretim programını kazanmış, ancak ortaöğretim kurumundan mezun olamamış öğrenciler, bu durumlarını belgelemek kaydıyla mezun olduktan sonra 06 Ekim 2015 tarihine kadar kayıt yaptırabileceklerdir. Henüz mezun olmamış öğrenciler kayıt yaptıramazlar.
  • 22 Eylül 2011 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul Toplantısında  "yükseköğretim kurumlarında örgün, uzaktan eğitim ve açıköğretim programlarında aynı anda lisans ve önlisans eğitimine devam edilebileceğine, ancak aynı anda iki önlins veya iki lisans programında (örgün, uzaktan eğitim ve açıköğretim programlarının kontenjan sınırlaması olan) eğitim devam edilemeyeceğine, kontenjan sınırlaması olmayan önlisans ve lisans programlarına devam edilebileceğine" karar verilmiştir.

E-DEVLET ÜZERİNDEN KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLERİN İZLEYECEĞİ YOL

ÜNİVERSİTEMİZE GELEREK KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLERİN İZLEYECEĞİ YOL

KAYIT SONRASI İŞLEMLER