Ana Sayfa
Duyurular
Üniversitemizi Dgs Ek Tercih İle Kazanan Öğrencilere Duyuru

ÜNİVERSİTEMİZİ DGS EK TERCİH İLE KAZANAN ÖĞRENCİLERE DUYURU

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit  adresi üzerinden 21-25 Kasım 2020 saat 23:59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.  E-Devlet üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerin ayrıca kayıt belgesi teslim etmelerine gerek yoktur.

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.

Üniversitemize gelerek kayıt yaptıracak olan öğrencilerimizin kayıtları 23-27 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kayıt Yerleri için Tıklayınız.

 KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

- NOT: Öğrenciler kayıt yaptırdıktan sonra intibak yapılması için Önlisans Not Durumu Belgesi ve Ders İçerikleri ile birlikte ilgili Bölüm başkanlıklarına müracaat edeceklerdir. Bu sebeple öğrencilerin kayda gelirken Transkript ve Ders İçerikleri getirmesi gerekmektedir.

- Lise Diplomasının fotokopisi.

- Ön lisans Diplomasının Fotokopisi,

- DGS Yerleştirme Sonuç Belgesinin internet çıktısı,

- Nüfus Cüzdan Fotokopisi,

- 6 adet vesikalık fotoğraf,

- Sağlık Bilimleri ve Tıp Fakültesi için “tam teşekküllü resmi bir hastaneden, eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu”

Kayıt için gerekli olan sağlık raporu 4 Aralık  2020 Cuma gününe kadar aşağıdaki eposta adreslerine gönderilecektir.

a.Tıp Fakültesi için eposta adresi                   : tipogrenci@sakaya.edu.tr

b.Sağlık Bilimleri Fakültesi için eposta adresi: almirasimsek@sakarya.edu.tr

gerekmektedir.

Tıp Fakültesi:  Korucuk Mahallesi Konuralp Bulvarı No:81/1 Korucuk Kampüsü Adapazarı-SAKARYA

Sağlık Bilimleri Fakültesi: Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı Esentepe Kampüsü Kemalpaşa Mahallesi Üniversite Caddesi 54050 Serdivan-SAKARYA

 

2020 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden ön lisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2020-2021 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, 2020 DGS'de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmeleri 26/08/2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında uygun bulunmuştur.

Dosyalar