Ana Sayfa
Duyurular
Üniversitemizi Ek Kontenjan İle Kazanan Öğrencilere Duyuru

ÜNİVERSİTEMİZİ EK KONTENJAN İLE KAZANAN ÖĞRENCİLERE DUYURU

Üniversitemizi tercih ederek YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri:

*****   İsteyen öğrenciler 05 – 07 Ekim 2020 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresinden elektronik kayıt yaptırabilirler. Elektronik kayıt yaptıran öğrencilerin üniversitemize gelerek herhangi bir belge teslim etmesine gerek yoktur. (Tıp Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri sağlık raporunu göndermeleri gerekmektedir.

 

******   Elektronik kayıt yaptırmayan, Üniversitemize gelerek kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler kayıt için ekte belirtilen belgeleri tamamlayarak 05 – 09 Ekim  2020 tarihleri arasında ekte belirtilen kayıt adreslerine teslim etmeleri zorunludur. En geç 09 Ekim 2020 saat 17.00’ye kadar kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

NOT 1:  Tıp Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesine yerleşen adaylar da E-Devletten elektronik kayıt yapabilirler. Ancak e–devletten elektronik kayıt yaptıktan sonra,

  1. Kayıt için gerekli olan sağlık raporunu 31 Ekim  2020 Cuma gününe kadar aşağıdaki eposta adreslerine göndermeleri,
    1. Tıp Fakültesi için eposta adresi                   : tipogrenci@sakaya.edu.tr
    2. Sağlık Bilimleri Fakültesi için eposta adresi: almirasimsek@sakarya.edu.tr 

gerekmektedir.

Tıp Fakültesi:  Korucuk Mahallesi Konuralp Bulvarı No:81/1 Korucuk Kampüsü Adapazarı-SAKARYA

Sağlık Bilimleri Fakültesi: Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı Esentepe Kampüsü Kemalpaşa Mahallesi Üniversite Caddesi 54050 Serdivan-SAKARYA

 

Elektronik kayıt yapan tüm öğrencilerin herhangi bir belge teslim etmesine gerek yoktur. Ancak (Tıp Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri sağlık raporunu göndermeleri gerekmektedir.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarında, ön lisans programında veya lisans programlarında mezun aşamasında olup staj, bütünleme veya tek ders sınavına girecek adaylar da 05 – 09 Ekim 2020 tarihleri arasında bu durumlarını belgelemek kaydıyla kayıt adreslerine gelerek geçici kayıtlarını yaptıracaklardır. Bu adaylar mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2020 tarihine kadar Üniversitemize ibraz ettikleri takdirde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecektir.  05 – 09 Ekim 2020 tarihleri arasında geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların asıl kayıt hakları bulunmamaktadır.

 

Kayıt işlemi tamamlanınca “sabis.sakarya.edu.tr” adresindeki “ilk şifre oluşturma” işlemindeki kullanıcı adı öğrenci numarasıdır.

Elektronik kayıt yaptırmayan öğrenciler kayıt için ekte belirtilen belgeleri tamamlayarak 05 – 09 Ekim 2020  tarihleri içerisinde ekte belirtilen kayıt adreslerine teslim etmeleri zorunludur.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler İçin Tıklayınız.

Kayıt Yerleri İçin Tıklayınız. 

Katkı Payları İçin Tıklayınız. (Menü-->Ödemeler Sekmesine Bakabilirsiniz.)

Akademik Takvim için tıklayınız.

***İngilizce Hazırlık Sınıfları Bilgilendirme*** 

İNGİLİZCE MUAFİYET SINAVI VE YETERLİLİK

NOT 2:   Başka bir yükseköğretim kurumunu kazanarak Sakarya Üniversitesinden ilişik kesmek isteyen öğrencilerimiz, yalnızca 2020-2021 Eğitim öğretim yılı güz yarıyılında uygulanmak üzere ekte yer alan İLİŞİK KESME FORMU’nu doldurarak imzalayıp tarayıcıdan geçirdikten sonra kendilerine ait SABİS mailleri üzerinden ilgili öğrenci işlerine başvuru yapabilirler. Üniversitemize herhangi bir borcu (kütüphane, harç vb.) bulunan öğrencilerin başvuruları dikkate alınmayacaktır.

NOT 3: DGS Kayıt İşlemleri; Sonuçlar ilan edildikten sonra gerekli bilgi web sayfamızda ilan edilecektir.

Askerlik Durumu: 2020-YKS sonucunda herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran adayların askerlikleri tecil edilmiş ise askerlik tecil sürelerinin bitimine kadar kayıt hakkı kazandıkları programda eğitime devam edebilecek, tecil sürelerinin sona ermesi hâlinde askerlik erteleme haklarını kaybettiklerinden bu durumdaki adayların kayıtları dondurularak, askerlik hizmetlerini yaptıktan sonra eğitime devam edebileceklerdir.